Tūrisma informācijas centrs - Cēsu TIC ◦ kultūras un tūrisma centrs, 9 Pils laukums, Cēsis, Cēsu novads, Latvija

Cēsu TIC ◦ kultūras un tūrisma centrs

0 Atsauksmes     7 sekotāji
 7 sekotāji
9 Pils laukums, Cēsis, Cēsu novads, Latvija
Atslēdzies

tourism.cesis.lv

}
P O T C Pk S Sv
1000
1700
1000
1700
1000
1700
1000
1700
 
1000
1700
1000
1600

+371 28318318 +371 64121815

Cēsu Tūrisma informācijas centrs

Cēsu Tūrisma informācijas centrs  (TIC) atrodas Cēsu Jaunajā pilī, un sniedz informāciju par tūrisma objektiem un pakalpojumiem Cēsu novadā, Gaujas nacionālajā parkā un Latvijā. Cēsu TIC atrodas Cēsu pils kompleksa apmeklētāju centrs, iespējams iegādāties ieejas biļetes uz Cēsu viduslaiku pili, Cēsu Jauno pili (Cēsu Vēstures un mākslas muzejs) un Izstāžu manu.

Cēsu TIC pakalpojumi:

  • Tūrisma informācija par Cēsu novadu un apkārtni, Gaujas nacionālo parku un Latviju, pieejamas arī tūrisma brošūras par Lietuvu un Igauniju
  • Informācija par ēdināšanas iestādēm un naktsmītnēm Cēsīs
  • Kartes, ceļveži un citi tūrisma informatīvie materiāli
  • Ekskursijas gida pavadībā pa Cēsīm un to apkārtni latviešu, angļu, krievu, vācu un franču valodās (jāpiesaka vismaz 3 dienas iepriekš)
  • Bezvadu Interneta punkts
  • Kopēšana, printēšana
  • Kafijas un tējas automāts
  • Iespēja iegādāties Cēsu drauga karti, kas piedāvā dažādas atlaides tūrisma objektos, kafejnīcās, naktsmītnēs, pasākumos u.c. Plašāk: http://www.tourism.cesis.lv/lv/drauga-karte/ 
  • Telpu noma. Plašāk: http://cesupils.lv/ipasie-piedavajumi/konferences/ 

Darba laiks
1. maijs - 1. oktobris; katru dienu: 10.00 - 18.00
1. oktobris - 1. maijs; no otrdienas līdz sestdienai no 10.00 - 17.00, svētdienās līdz 16.00, pirmdienās slēgts.

 

Cēsu pils komplekss

Cēsu Viduslaiku pils

Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta. Pils cauri gadsimtiem ir dalījusi savu likteni ar Cēsu pilsētu cīņās pret krievu, poļu un zviedru karapulkiem. Vairākkārt pārbūvēta un paplašināta, Cēsu pils savu pašreizējo arhitektonisko veidolu ieguva 16. gadsimta sākumā. Pieeju pilij apgrūtināja aizsarggrāvji un stipru mūru ieskautas trīs plašas priekšpilis. Labi nocietinātā pils pirmos nopietnos bojājumus guva tikai Livonijas karā, bet Ziemeļu kara sākumā tā tika pamesta un vairs netika izmantota militāriem mērķiem. Šodien pils ir Cēsu iespaidīgākais vēstures liecinieks un tā savus viesus piesaista ar savu viduslaiku arhitektūras romantisko pievilcību.

Pils apmeklētāju centrā saņēmuši lukturīšus, Jūs varēsiet apskatīt pils rietumu torni un tajā esošo mestra dzīvojamo telpu - unikālu 16.gadsimta interjeru ar greznu zvaigžņu velvi, mākslīgā akmens masas velvju konsolēm un sienu gleznojumu fragmentiem. No torņa bēniņstāva paveras iespaidīgs skats uz pārējām pilsdrupu daļām, priekšpilīm, Pils parku, un pilsētu. Pils dienvidu tornis, kas ir ārēji greznākais pils tornis. Nokāpjot torņa pagrabā, Jūs varēsiet apskatīt vienu no kādreizējām pils cietuma telpām.

Biļetes apmeklēšanai beidz pārdot 45 min. pirms darba laika beigām.

Cēsu Jaunā pils

Cēsu pilsmuižas kungu dzīvojamā māja jeb Jaunā pils, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, celta 18. gs. vidū, izmantojot viduslaiku pils priekšpils mūrus un aizsardzības torni. Tagadējos apjomus Jaunā pils ieguva pēc 1777. gada, kad pilsmuižu īpašumā iegādājās grāfs Karls Eberhards fon Zīverss. Ievērojamas pārbūves notika 1820.–1830.gados. kad paaugstināja masīvo viduslaiku nocietinājuma torni ar diviem diametrā mazākiem stāviem un papildināja ēkas 18. gs. barokālo apjomu ar balkoniem un kolonām tās galvenajās fasādēs. Cēsu Jaunā pils ar neogotisko Lademahera torni, dekorētu ar smailloka arkādēm un ailām,  ir uzskatāma par vienu no pirmajiem eklektikas piemēriem Latvijas muižu arhitektūrā. Grāfu Zīversu dzimta Jaunajā pilī dzīvoja līdz Pirmajam pasaules karam. 1919. gadā ēku savā rīcībā pārņēma Latvijas armija un līdz 1940. gadam te atradās Latvijas armijas 8. Daugavpils kājnieku pulka štābs un virsnieku klubs. Pēc Otrā pasaules kara ēkā tika izvietoti dzīvokļi, bet kopš 1949.gadā Jaunajā pilī iekārtots Cēsu vēstures un mākslas muzejs.

Ēkas restaurācijas laikā konstatēta vēsturiski un mākslinieciski nozīmīga 18. gs. beigu un 19. gs. 1. puses telpu apdare visās pils otrā stāva telpās. Par unikālu droši var dēvēt Lielajā salonā uz sienām gleznieciski augstvērtīgo rožu motīvu brīvrokas gleznojumu. Ievērības cienīgs bīdermeijera stila laikmeta interjera apdares paraugs ir t.s. “Kafijas istabas” sienu krāsojums ar iluzoru svītraina auduma telts iespaidu. Veikta 19. gs. sākuma dekoratīvā gleznojuma rekonstrukcija ar etalonfragmentu restaurāciju bij. grāfa Zīversa kabinetā un dzīvojamās istabās.

Biļetes muzeja apmeklējumam beidz tirgot 45 minūtes pirms slēgšanas!

Cēsu Izstāžu nams

Cēsu pilsmuižas stallis un ratnīca savu tagadējo veidolu vēlā klasicisma – ampīra brīvformās ieguva pēc pārbūves 19. gs. 1. pusē. Ēkā bija izvietots stallis kungu zirgiem un pils traktiera viesu zirgiem, kā arī ratnīca, kurā glabāti rati un karietes. Savu sākotnējo funkciju stallis - ratnīca zaudēja 1920. gadu sākumā, kad tas nonāca Latvijas armijas 8. Daugavpils kājnieku pulka rīcībā. Turpmāko gadu desmitu laikā šeit bija izvietota noliktava un garāžas, līdz 1985. gadā ēkā pēc rekonstrukcijas iekārtots Izstāžu nams. 

Cēsu Izstāžu nams ir neparasts ar savu telpu arhitektonisko risinājumu. Izteiksmīgās, koka konstrukcijām veidotās telpas divos stāvos, sniedz iespējas rīkot daudzveidīgas izstādes, bet telpu izcilā akustika regulārus nopietnās mūzikas koncertus. Ar daudzveidīgi izstāžu, koncertu un citu sarīkojumu darbību Izstāžu nams iekļaujas Cēsu, Latvijas un pasaules kultūras procesos.

Plašāk ar Cēsu pils kompleksu skatīt http://cesupils.lv/ 

Foto: Cēsu TIC arhīvs, K.Kurcens, I.Grasbergs

Skatīts 68926 reizes, 19 Skatījumi šodien

Atsauksmes